אודות

 
בלב רעננה, בתוך פרדס רחב ידיים, שוכן לו קידס גן – גן ילדים מיוחד שהשמחה והצחוק נשמעים בו עד השמיים. הגן הוא דו-לשוני וזהו סוד קסמו – הוא מעודד את הילד להתפתח ובו בזמן ליהנות מתקופת ילדותו.

בקידס גן מבלים בשמחה ילדים בגילאי חצי שנה עד 6 שנים, ומטופלים במסירות ועם תשומת לב רבה על-ידי אנשי המקצוע הכי טובים שאפשר לבקש. הילדים מתחלקים לקבוצות על-פי גילם ומודרכים על-ידי צוות מדופלם.
 

איך אדע ועודני ילד?

 
בקידס גן תמיד שמים את טובת הילד במרכז, ומאמינים כי תפקידיה של הגננת, בדומה לתפקידיו של ההורה, הם לעזור לילד ולספק לו אתגרים בהתאם לשלב ההתפתחותי שלו. כדי לטפח את צורכיהם ההתפתחותיים והרגשיים של כל ילדי הגן, מבצע הצוות פעילויות משותפות לכל הילדים וגם פעילות יחידנית עם כל ילד וילד.
 

חוגי העשרה

 
ילדי הגן משתתפים בחוגי העשרה, אשר מועברים על-ידי מורים מקצועיים בתחומם. נושאי החוגים כוללים: הכנה לקריאה ולכתיבה, הבנה כמותית, ריתמיקה, התעמלות, טבע ומוזיקה. נושאים כמו אינטליגנציה רגשית מקבלים תשומת לב מיוחדת בגן, ומועברים בדרכים שונות במשך היום. במפגש הצהריים למשל, משתפים מחוויות הגן ומשוחחים עם הילדים על רגשותיהם.
 

גן דו-לשוני

 
בקידס גן הילדים לומדים אנגלית כשפה ראשונה. השפה נרכשת בתהליך יומיומי ולא כשיעור אנגלית או באמצעות לימוד אוצר מילים. במהלך כל פעילויות היום מדברים בעברית ובאנגלית גם יחד. בכיתת הבוגרים מתקיים מפגש הריכוז היומי באנגלית בלבד.

התהליך מתחיל כבר בגיל הרך ונמשך לאורך כל השנה, במטרה לבנות את היסודות הנכונים ולהגדיל את יכולות התקשורת של הילדים. באופן זה, כשהם יגיעו ללמוד אנגלית בבית הספר, הם כבר יהיו מוכנים וייקלטו טוב יותר.
 
אודות קידס גן
 

מיומנויות נלמדות

 
בגן שמים דגש רב על השקעה רב-תחומית בילדים כבר מגיל שנתיים, כדי שבשנים המכריעות בחייהם הם יקבלו את ההעשרה המתאימה ויוכלו לצאת מצוידים היטב לדרכם בחיים.

הלימודים כוללים: מוזיקה, מחשבים, אנגלית, פיתוח חשיבה מתמטית, מדע וטבע, תנועה וחינוך גופני, קריאה והכנה לכתיבה ודרמה יוצרת. כמו כן, הצוות מסייע לילדים לפתח מיומנות חברתית ובין-אישית, באמצעות יצירת קבוצה תומכת, מקשיבה ואמפתית, שבה הם יכולים לבטא את עצמם, לשתף את האחרים ברגשותיהם ולחוות הרפיה, מנוחה ודמיון מודרך.

התוכנית מתנהלת בקבוצות קטנות תוך כדי אינטרקציה בין הילדים. כך הם לומדים להקשיב ולקבל את העובדה שישנן גישות ודעות רבות בעולם. אחת לשבוע מונהג בגן "יום פתוח", שבו יכולים הילדים לבחור לאילו חוגים הם ילכו, ובאילו פעילויות הם מעדיפים ליטול חלק.

קידס גן פועל 6 ימים בשבוע, 12 חודשים בשנה. שעות פעילות הגן: 07:30 - 17:30.